Sentencja

Żeglarz jest z natury człowiekiem o optymistycznej psyche. Inaczej nie wyruszyłby na groźne zawsze, morze.

Sens życia

Bo w życiu chodzi o to, by bardziej być niż mieć. Niestety nie jest to teraz bardzo popularne.

Licznik

niedziela, 7 września 2014

Tania sklejka czyli kupą mości Panowie

Aby budować setkę trzeba mieć sklejkę. Janusz napisał że na jacht potrzeba 19 arkuszy. Zaproponował też abym kupił  sklejkę z allegro. Jest tylko jeden problem trzeba kupić 100 arkuszy. Ale za to jeden kosztuje nie 140 ale tylko 65 PLN. To znacząca różnica więc proszę wszystkich którzy chcą startować w regatach a jeszcze nie mają jachtu ani sklejki aby przemyśleli zakup tej jeśli by się nas zebrało 5 to każdy by miał sklejkę na jacht za 1300 a nie za 2500. To na pewno znacząco obniży koszt jachtu. Ponieważ i tak większość z nas będzie laminowała cały kadłub z zewnątrz to myślę, że można 10 mm zamienić na 9 mm. Oczywiście jeśli ktoś inny jest zainteresowany sklejką 9 mm w takiej cenie to też zapraszam do kontaktu. Na oferty czekam do 14 września. Pozdrawiam wszystkich którzy chcą brać udział w regatach.


W tym poście będę pisał kto ile bierze. Mam naprawdę nadzieję że do 14 września będzie to 100 płyt


Ja biorę 20 płyt
Wojtek Maros 15 płyt
Piotr Poprawski 20 płyt
Filip Wiśnik  20 płyt

PS.

Rozmawiałem z Januszem aby było wszystko ok trzeba będzie położyć na dno i burty włókninę 800 g. czyli uzyskać większą sztywność. A w przypadku pokładu wzrost masy będzie wynosił ok 5 kg. Tak że wydaje się mi że jest to super rozwiązanie.

4 komentarze:

 1. Fajnie, ze ci się trafiło. Ja zbudowałem z 9 całość. zaleta taka, że taniej i pokład się mniej ugina. Jak ktoś chce jeszcze wykończyć wnętrze to polecam kupić 20 arkuszy. mi zabrakło właśnie jednego.
  Pozdrowienia i trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie całkiem tak z tym laminowaniem. Sklejkę 9 mm na kadłubie wystarczy dodatkowo polaminować stosując dwie warstwy tkaniny szklanej 200 G/m2. Wytrzymałość będzie właściwa. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak jechałem tramwajem kiedy rozmawiałem z Januszem i podwoiłem gęstość tkaniny.

   Usuń
 3. Chciałem własnie zapytać Ciebie Tomasz o jakość proponowanej sklejki.

  Z mojej strony zacząłem poszukiwania sklejki i natrafiłem na sklejkę produkcji łotewskiej, brzozową, ponoć wewnętrzne warstwy są z drzew liściastych również, sprzedawca twierdził, ze jest sztywniejsza od produkowanej w Polsce. Sklejka jest używana przez firmę Galeon, tylko nie mam jak sprawdzić ich opinii na temat jej jakości.

  Uzyskałem również wstępną ofertę cenową: wodoodporna, 9mm, płyty 2440x1220, jakość: jedna strona ładna, lednolite słoje, druga z wtraceniami, wklejone wstawki.

  Przy zakupie ok 100 płyt cena może być ok 85 PLN brutto.

  Panowie Co Wy na to?

  Pozdrawiam
  Maciek

  OdpowiedzUsuń