Sentencja

Żeglarz jest z natury człowiekiem o optymistycznej psyche. Inaczej nie wyruszyłby na groźne zawsze, morze.

Sens życia

Bo w życiu chodzi o to, by bardziej być niż mieć. Niestety nie jest to teraz bardzo popularne.

Licznik

czwartek, 1 maja 2014

Nierdzewka

Przy mojej Setce trochę się dzieje. Nie skończę kadłuba w tym roku dlatego jesienią będę robił wręgi a teraz zajmuję się okuciami, robię formę do bulby, może żagle uszyję. Niby łódka drewniana ale trochę złomu w niej będzie. Tak naprawdę poza okuciami masztu i koszem dziobowym to na zdjęciu jest wszystko co jest potrzebne. Jak pisałem kumple pospawali ja prawie wszystko wypolerowałem i jest OK. Ale powiem wam wykonanie okuć to nie taka prosta sprawa. Nierdzewka strasznie ciągnie i podczas spawania powinna być dobrze unieruchomiona . Ja używałem form drewnianych to był błąd, trochę pościągało. Ale frez i frezarka z ruchomym stołem się sprawdziła.Wszystko OK. Na okuciach steru to całą łajbę można powiesić.3 komentarze:

 1. witaj,

  Piękna robota, jak byś miał więcej takiego złomu z nierdzewki to daj znać :) chętnie odkupię a najlepiej zrobione okucia i ogólnie daj znać reszcie możesz zawsze coś zarobić ma elementy drewniane :)
  Ps. co do ołowiu to chyba faktycznie nie ma sensu musze to jeszcze zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za swoje zawiasy zapłaciłem baaardzo promocyjnie - 170 zł komplet !! Podwięzi i sztagownik 100 zł. Wycieli tego trochę więcej (laser) więc gdybyś chciał to mogę zagadać czy zrobią jeszcze jeden komplet.

   Usuń
 2. Wiesz produkcja na sprzedaż nie bardzo jest opłacalna. Jeśli nie masz profesjonalnych narzędzi. Ja to robiłem dla siebie dlatego nie liczę czasu jaki poświęciłem na polerowanie narzędziami niekoniecznie do tego przeznaczonymi. Rozmawiałem ze spawaczem za pospawanie zawiasów skasował by mnie 60 pln. Do tego wycięcie materiału ja to robiłem boschem też trochę by kosztowało. A najgorsze że nie wiem jak to wycenić.

  OdpowiedzUsuń